GOOGLE ÇEVİRİ

Kuruma

24° C (75 F) derece ve %50 bağıl nemde. Kuruma : 20 dakika Yeniden Manto lama için tam kuruma süresi : 4 saat Yeniden Mantolama için tam kuruma süresi : 4 saat Tam kuruma : 12 hours Etkili sıcaklık aralığı -40 °C (-40 F) ila 204°C (400 F) derece arasıdır. İnceltme gerekli değildir. Buharlaşmayı kayıplarını karşılamak ya da püskürtme aracını ayarlamak amacıyla litre başına 0,0634 litre temiz su eklenebilir.DİKKAT: aşırı inceltme mantonun tutunma ve esnekliğini yitirmesine neden olur.

ARAÇLAR

Rulo ya da havasız püskürtücü (sprey) ile uygulanması önerilir. Çok küçük alanlar için fırça kullanılabilir.

"THERMOCOOLS"(Dış Duvar) manto fırça ile uygulandığında yeterli korumayı sağlayabilmesi için 3 kat olarak çapraz biçimde fırçalanmalıdır.

Havasız Püskürtücü (Sprey)
Uç Deliği : 7.87mm (.03iinch)
Püskürtme basıncı : 2200 - 2500 psi
Püskürtme Genişliği Açısı : 60 Degrees
Pompalama : 2500 psi`da en az 3.785 L/dk(ı gal/dk)
Süzgeçler : Süzgeç (Filtre) ve perdeleri çıkarın.

"THERMOCOOLS"püskürtmeden önce su püskürterek Püskürtücünün (sprey) temizlenmesini sağlayınız.

Uygulama için Uygun Havasız Püskürtücü markaları : Binks Süper Hornet, Graco 433 ve daha büyük modelleri ve benzeri niteliklerde birçok diğer marka ve model.

YÖNTEMLER

Yeterli ve eşit kaplama kalınlığı sağlamak için "Püskürtme ve üzerinden ruloyla geçme" yöntemi önerilir. Duvardaki dalgalanmaları ya da ufak kusurları örtmek için çapraz püskürtme yapmayın, sürekli aynı yönde püskürtmeye özen gösterin. ‘’THERMOCOOLS‘’ (Dış Duvar) Mantolar "Tam Islak Mantolar" (Full wet coats) yöntemiyle uygulanmalıdır. "Tam Islak Mantolar" (Full Wet Coats) Yöntemi, her yerde istenilen eşit kalınlığı sağlamak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Boyama sırasında, boya her yerde ıslak ve parlak göründüğünden bu biçimde adlandırılmıştır.

Püskürtme geçiş hızı rahat ama hızlıdır ve bel verdirmeyecek biçimde olmalıdır. Püskürtme sırasında boya katları %6o ila %8o oranında birbirini örtecek biçimde uygulanır. Eğer püskürtme süresince bel verme durumu olursa, boyadaki çeşitli uçucu maddelerin bir kısmının uçması için gereken süre (10-15) dakika beklenerek yeniden üzerinden geçilir. Boyanın akmadan yeterli miktar ve sertlikte püskürtülebilmesi için uç delik genişliğinin ve püskürtme basıncının doğru ayarlanması gerekir.

TEMİZLEME

Araçları sıcak sabunlu suyla yıkayın ve temiz suyla durulayın. Püskürtücüyü mineral ispirtoyla durulayarak paslanmasını ve contaların yağlanmasını sağlayın.

AMBALAJLAMA

18.00 Litrelik kovalarda ya da 19,00 Litrelik bidonlarda.

ORTALAMA TAŞIMA AĞIRLIĞI

18.00 -19,00 Litre Kovalar : 22 Kg

SAKLAMA

1 ° C (33.8 F) ila 30°C (86 F) arası sıcaklıkta saklanmalıdır. Donmasına izin verilmemelidir.

RAF ÖMRÜ

En az 2 yıl (Donmaktan korunmalıdır)

ALEV ALMA SICAKLIK NOKTASI SINIFI (SETA FLASH POINT DOT CLASS)

Alev almaz (Su esaslı). ( Bu özellik yasal olarak düzenlenmemiştir.)