GOOGLE ÇEVİRİ

Yalıtım Özellikleri

Yansıtma : %89
Isı yayımı : %94
Isı iletkenlik katsayısı : 0.00017W/Mk

Diğer ısı yalıtım ürünlerinden farklı olarak, ısı iletimini yavaşlatmak yerine ısıyı dışarıda tutar. Güneş ışığı ancak yüzey tarafından soğurulduğunda (emildiğinde, içine alındığında) ısı üretir. Yansıma sonrası geriye kalan güneş ışığı, ya yüzey tarafından emilir ya da kızılötesi (infrared) ışık olarak atmosfere geri yayılır. Ürünlerimiz yansıtma ve ısı yayımı sonrasında güneş ışığının yalnızca %2`sinin yüzey tarafından ısı olarak soğurulmasına (Emilmesine) izin verir. "Thermocools" manto katmanı çok ince uygulanmış olmasına karşın geri kalan yalıtım işlevini sağlayabilmek için çok düşük bir ısı iletkenliğine sahiptir. Bu da güneş ışığından soğurulan %2`lik ısı geçişini ya da genel anlamda sıcak ya da soğuğun geçişini önemli ölçüde güçleştirmekte ve azaltmaktadır.

ASTAR

Genelde çoğu durumda astara gerek yoktur ancak alçı pano (kartonpiyer) için astar önerilir.

UYGULAMA YÜZEYİNİN HAZIRLANIŞ

Uygulama yapılacak yüzeylerin temiz olması; her türlü tozlaşma (Beton üzerinde aşırı nemden kaynaklı beyaz sütsü kalıntılar), toz, kir, toprak, yağ, küf, mantar ve güherçileden arındırılmış olması gerekir. Yüzeyin manto lama öncesi dökülen, gevşemiş, çatlamış ya da parçalanmış boya kalıntılarından ya da diğer yabancı maddelerden arındırılmış olması gerekir.

RENKLER

Beyaz ve isteğe bağlı renkler bulunmaktadır. Koyu renkler buna göre daha düşük yansıtma sağlayacaktır. Güneşe karşı yalıtım yapılıyorsa açık renklerin seçilmesi daha uygun olur.

V.O.C.(Volkanik Organik Bileşen Oranı) : 39.5 gr/L (0.33 lbs/gal)

TEORİK KAPLAMA (İki kat manto için) 150 mikron kurumuş katman kalınlığı (DFT) için m2 başına 0,364 litre (112 feet2/gal at 6 Mills DFT)